• Mikuláš navštívil škôlkarov

• Mikuláš zavítal do našej školy aby urobil radosť nie len nám, učiteľom a žiakom ale aj malým škôlkarom zo SMŠ EBG. Po deti do škôlky prišli anjeli, ktorí ich za hudobného sprievodu odprevadili vyzdobenou školou do učebne hudobnej výchovy. Sem po chvíli prišiel medzi ne i dlho očakávaný Mikuláš. Program, ktorý pre deti pripravili anjeliky, vyčarili šťastné úsmevy na detských tvárach a očká rozžiarili balíčky od Mikuláša. Veríme, že sme škôlkarom prispeli ku krajšiemu popoludniu a tešíme sa opäť o rok :-)

• Radosť rozdávaním rastie :)

• Tradične na deň Mikuláša, keď neučí a neskúša sa, sa naše ochotníčky opäť rady vybrali do ulíc a potešili sladkosťou i myšlienkou okoloidúcich:) Stretli aj konkurenčného Mikuláša, bratsky si vymenili darčeky a pobrali sa každý svojou cestou rozdávať radosť, aby ďalej rástla:)

• Dnešné cestovanie v čase

• Oblečenie, makeup i doplnky ako v roku 1989, štrnganie kľúčmi, pokriky pri nesení transparentov so starými známymi sloganmi, pozeranie videa, riešenie kvízu, spievanie Hoffmanovej Sľúbili... s vďakou v za všetko, čo sa nám dnes už možno zdá samozrejmé.

• Oktoberfest v slovenskom duchu

Štvrtýkrát sme sa myšlienkami spojili s našou nemeckou centrálou EBG v Magdeburgu a využili skromný časopriestor na to, aby sme sa poďakovali tým, ktorí s nami spolupracujú, sympatizujú alebo sa predstavili tým, ktorí nás chcú spoznať z bližšia.

Každý rok sa nesie v špecifickom duchu. Tento rok sme do tradičného nemeckého sviatku vtlačili pečať tradičného slovenského.

Do výzdoby školy sme okrem vlastných výrobkov žiakov naaranžovali „minimúzeum“ rôznych náradí, častí krojov.

pohostenie sa postarali žiačky, ich mamky, staré mamy i my – pedagógovia klasickými slovenskými dobrotami, takže nechýbali buchty, jablčníky, pagáčiky, záviny. Hostí obslúžili mladé dievčence v ľudových krojoch.

Hudobný program potešil malých, mladých, dospelých i seniorov. Tóny slovenských ľudoviek sú veľmi nákazlivé, a tak nečudo, že sme si ich pohmkávali mnohí (možno aj do večera).

Teória v praxi sa prejavila v pripravených aktivitách pre deti z materskej školy a ŠKD. Niesli sa v duchu ľudovej kultúry: odkresľovanie krížikových vzorov na vyšívanie, vyrábanie jednoduchých záložiek z vlny, prekonávanie prekážkovej dráhy akoby pobehovanie po lese, nenáročné hry na zábavu...

Ďakujeme všetkým, ktorí prišli a pobudli s nami. Tešíme sa, ak sa nám podarilo premeniť všedný deň na výnimočný. Dovidenia o rok!

• Októberfest 2019

• Už tento piatok Vás privíta naša škola, aby ste všetkými zmyslami zažili Októberfest 2019. Tešíme sa na vás :)

• Rozvrh

• Pozrite si alebo vytlačte Váš aktuálny rozvrh. Rozvrh bol naposledy publikovaný: 7. 9. 2020
        • Suplovanie

• Pozrite si suplovanie a iné každodenné zmeny v rozvrhu. Posledné suplovanie bolo vypublikované: 8. 10. 2020
        • Používateľské kontá

• Je možné, že niektoré časti stránky uvidíte len po prihlásení. Ak ste Vaše heslo zabudli, prosím použite odkaz “Neviem prihlasovacie meno alebo heslo” a zadajte Váš email. Ak ste heslo zo školy ešte nedostali, prosím počkajte, kým škola systém rozbehne.