• Krabičky z lásky

     • Vďaka mnohým našim žiačkam denného i pomaturitného štúdia aj ich rodičom sa nám podarilo pripraviť 14 krabičiek plných lásky, úcty a vďačnosti...tešíme sa, že opäť aj naša radosť rozdávaním rástla. Prajeme pokojné sviatky všetkým obdarovaným...

     • U lekára po nemecky

     • Navštívila nás naša nemecká spolužiačka z EBG Naumburg a na chvíľu sa stala v simulovaných rozhovoroch lekárkou. 

     • Deň materských škôl v Závadke nad Hronom

     • 4.november je významným dňom, kedy svoj sviatok oslavujú všetky materské školy. Boli sme poctení a aktívne sme sa zapojili do veľkolepej akcie, ktorá sa konala v Závadke nad Hronom a spojila okolité MŠ dovedna.

      Stretnutie bolo nádherné - plné zábavy, smiechu,detskej radosti a výborných aktivít, ktoré pre detičky pripravili šikovné pani učiteľky z MŠ. Ďakujeme MŠ Závadke nad Hronom a Školskému úradu z Polomky za možnosť zapojiť sa. Bol to pre nás dokonalý zážitok a už teraz sa tešíme na ďalšie aktivity, pri ktorých vidíme a cítime aké je naše povolanie vzácne a nenahraditeľné.

     • Navštívili sme Magdeburg

     • Na prelome októbra a novembra sa naše žiačky zúčastnili exkurzie v nemeckom Magdeburgu.

      Práve tu sídli centrála nášho zriaďovateľa a zároveň partnerská škola EBG, na internáte ktorej boli ubytované. Naše dievčatá na prehliadke mestom i zoologickej záhrady sprevádzal práve žiak nemeckej EBG. Baby sa tiež vyšantili na bobovej dráhe a ďalších atrakciách v Elbauenparku, obzreli si Kanalbrücke - najväčší akvadukt v Európe a mali priestor aj na "nakupovačky". Nemčina na nich číhala na každom kroku a tak sa učili za pochodu. Tiež sa zúčastnili vyučovania v našej partnerskej EBG škole s pani učiteľkou Palis, ktorá vyučuje nemecký jazyk v triedach pre zahraničných študentov. V posledný deň tejto "expedície" dievčatá navštívili  3 detské domovy rodinného typu v Harkerode. Plné dojmov sa v piatok vrátili domov a niektoré z nich zahoreli túžbou vrátiť sa späť.🥰

     • DODktóberfest´23 bol úžasný!!!

     • Posledný októbrový štvrtok sa na našej Súkromnej strednej odbornej škole pedagogickej EBG, uskutočnilo tradičné kultúrno – spoločenské podujatie s názvom Októberfest, tentoraz netradične v duchu džínsov.

      Tohtoročnou novinkou bolo, že sme svoje dvere otvorili nielen svojim partnerom, rodičom a priateľom ale aj všetkým zvedavcom a potencionálnym budúcim žiakom, ktorí tak mali možnosť zažiť atmosféru našej „ebegéčky“. Vyvrcholením celého podujatia bol pestrofarebný kultúrny program, v ktorom sa naše žiačky návštevníkom predstavili spevom cez mix najväčších slovenských hitov, ľudovým i moderným tancom, či hrou na netradičné hudobné nástroje. Krátkym programom nás potešili aj deti z partnerskej súkromnej materskej školy EBG. Ich nevinný a úprimný výkon dodal podujatiu dávku nevšedného šarmu a detskej srdečnosti. Celé podujatie bolo nesmierne úspešné a to vďaka množstvu ľudí, ktorí prišli a ktorým sa chceme touto cestou úprimne poďakovať. Naša telocvičňa sa doslova prepĺňala návštevníkmi, čo nás mimoriadne potešilo, Najväčším ocenením však boli emócie a dojmy, ktoré sa zhmotnili na tvárach našich návštevníkov. Boli sme svedkami sĺz radosti i dojatia. Októberfest na EBG sa stal dňom, na ktorý budeme dlho spomínať. Toto podujatie nám pripomenulo, že škola nie je len miestom, kde sa získavajú vedomosti, ale aj miestom, kde sa tvoria priateľstvá, rozvíjajú schopnosti a oslavuje sa kultúra. Džínsy, ktoré sme mali na sebe, sú symbolom pohodlia a ľudskosti. Rovnako ako pohodlné džínsy, aj naša škola sa snaží vytvoriť prostredie, kde sa žiaci cítia pohodlne a kde môžu rozvíjať svoje schopnosti a talenty. Návštevníci od nás odchádzali spokojní, a to je pre nás do ďalšieho ročníka EBG Októberfestu veľmi povzbudivé a už teraz sa naň tešíme.

      Celý fotoalbum nájdete TU

     • Nemčina s "nativespeakrami"

     • Naši nemeckí priatelia opäť obohatili vyučovanie nemeckého jazyka. Už 4. týždeň v rámci výmenného študijného pobytu nás navštevujú študenti z partnerských organizácií v Nemecku a ozvláštňujú naše vyučovacie hodiny.

     • Ďalšia skvelá správa, máme majsterku SR !

     • Stala sa ňou Nika Skladaná z 3.B, ktorá si na víkenových MSR vo westernovom jazdení v disciplíne barrel race, medzi juniorkami vyjazdila prvé miesto a titul majsterky Slovenska pre rok 2023. Veľmi sa tešíme a srdečne gratulujeme.  

     • Máme zlato z Horehronských hier !

     • Po dlhých piatich rokoch sme mali opäť zastúpenie na 61. Horehronských hrách v atletike, ktoré sa uskutočnili 5.10.2023 už tradične na banskobystrických Štiavničkách. Reprezentovala nás žiačka prvej triedy Dominika Ambrozyová, ktorá si v skoku do výšky vyskákala zlatú medailu a iba málinko chýbalo k bonusu v podobe osobného rekordu. Dominika sa tiež predstavila v skoku do diaľky, kde jej o jediný centimetrík ušiel bronz. I tak je to veľmi pekný výsledok, ku ktorému jej gratulujeme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy!

     • KOŽAZ 2023 úspešne za nami

     • V dňoch 26. - 28.9.23 dievčatá z 3.B absolvovali kurz na ochranu života a zdravia.

      Trinástka dievčat posilnených o silnú trojku zo štvrtáckej triedy, kurz odštartovala na Čertovici, odkiaľ začal ich pochod ku chate M. R. Štefánika pod Ďumbierom. Pochod prebehol bez problémov a za príjemného, slnečného počasia. Po nocľahu na chate dievčatá čakal výstup na Ďumbier. Z najvyššieho vrchu Nízkych tatier nasledoval zostup cez chatu Kosodrevina na Srdiečko, odkiaľ sa autobusom presunuli do Brezna. Posledný deň kurzu začal prednáškou o prvej pomoci so záchranárkou rýchlej zdravotníckej pomoci. Dievčatá si vyskúšali techniku kardio - pulmonálnej resuscitácie aj prácu s prístrojom AED. Potom sa autobusom presunuli do sedla Zbojská, kde absolvovali prechod Čertovou roklinou a cvičenia na orientáciu v teréne, prácu s mapou a pochod v sťažených podmienkach. Plné dojmov, zážitkov, príjemne unavené a opálené to dievčatá zvládli na jednotku, a majú tak posledný kurz na našej škole úspešne za sebou.

      Celú fotogalériu ku kurzu si môžete pozrieť TU.

     • Chalupka ´23

     • V rámci Divadelnej Chalupky sme navštívili predstavenie NEUMIERAJTE, PROSÍM, STE V PORADÍ, ktoré nás rozhodne nenechalo chladnými. Ostáva nám len dúfať, že sa táto fantazmagorická vízia nenaplní.

     • EBG na Štefáničke

     • Vo štvrtok 14. 9. 2023 zrealizovala Spoločnosť M.R.Štefánika – Miestny klub Brezno, výstup stredoškolskej mládeže a pedagógov z breznianskych škôl na chatu "ŠTEFÁNIČKU" pod Ďumbierom, ktorého sa zúčastnili aj prvé dva ročníky z našej školy. Výstup bol spojený s predchádzajúcou vedomostnou súťažou študentov o živote a diele gen. M.R.Štefánika. Podujatia sa zúčastnilo 149 študentov a pedagógov škôl, ktorí najskôr absolvovali vedomostnú súťaž v chate Zázvor vo vstupnej časti doliny Trangoška. Po vyhodnotení súťaže sa napriek nepriaznivému počasiu odhodlala skupinka "študentov - odvážlivcov" vrátane našich dievčat k výstupu na Štefáničku, kde zavesili pamätný veniec k pamätnej bronzovej tabuli M.R.Štefánika.  

     • Účelové cvičenie

     • Pekné počasie a čas, pokiaľ sa nám naplno rozbehne školský rok a s ním spojené povinnosti sme využili na zrealizovanie účelového cvičenia. Prvé dva ročníky si mali možnosť vyskúšať orientáciu v teréne, prácu s mapou, zakladanie ohňa, prvú pomoc i transport raneného. Ako sa im darilo si môžete pozrieť vo fotogalérii. 

     • Spoznávame sa

     • Utorok, 5.9. strávili žiačky prvých dvoch ročníkov v príjemnom horskom prostredí pri hoteli Drotár v Hronci. Slnečné jesenné počasie im prialo a mali tak možnosť zoznámiť sa v neformálnom prostredí, prostredníctvom hier a športových aktivít. Počiatočné obavy z neznámeho nahradili spontánne rozhovory, úsmev a dobrá nálada. Veríme, že dnešný deň bol prínosný pre všetkých a bude zdrojom pozitívnej energie v novom školskom roku.

     • Začiatok školského roka 2023/2024

     • Oznamujeme žiakom denného štúdia, že slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024, sa uskutoční dňa 4. septembra 2023 o 9.00 hod. pred budovou školy (v prípade nepriaznivého počasia v telocvični školy).

      Otvorenie školského roka pre prvý ročník pomaturitného štúdia s informačným stretnutím k priebehu štúdia sa uskutoční rovnako 4. septembra 2023 od 15.00 hod. v budove školy. 

      Informácia pre 1. a 2. ročník denného štúdia:

      Dňa 5.9.2023 sa uskutoční adaptačný deň pre žiačky prvého ročníka s druháčkami v Hronci. Bližšie informácie dostanete v prvý deň školského roka.

      Dňa 6.9.2023 sa pre žiačky 1.B a 2.B uskutoční účelové cvičenie, preto je potrebné si na internát priniesť športové oblečenie vhodné do prírody. Bližšie informácie o cvičení dostanete rovnako v prvý deň školského roka.

       

     • Výsledky talentových skúšok do pomaturitného štúdia

     • Výsledky 2. kola talentových skúšok do pomaturitného štúdia pre školský rok 2023/2024 si môžete pozrieť na tomto odkaze: VÝSLEDKY TALENTOVIEK PMŠ

      Zápis úspešných uhcádzačov sa uskutoční dňa 4. septembra 2023 od 14.00 do 15.00 hod. na sekretariáte školy. Následne prebehne otvorenie nového školského roka 1. ročníka pomaturitného štúdia. 

     • Smajlíkovci v SMŠ

     • Žiačky 1.B - "SMAJLÍKOVCI" pripravili pre deti zo SMŠ EBG hudobné hry, spolu spievali, tancovali...bolo veselo ;) 

     • EBG v KOTVE

     • V rámci týždňa dobrovoľníctva podali naše žiačky pomocnú ruku zamestnancom a obyvateľom sociálneho zariadenia Kotva v Brezne. A ako to v ňom vyzeralo v tento netradičný deň uvidíte v našej fotogalérii ;)