• EBG - Tvoja škola

Dôvod prečo existujeme, si ty.

SSOŠP EBG Brezno je malá škola a myslíme si, že je to dobre. Vďaka tomu môžeme

každému žiakovi venovať toľko času, koľko potrebuje k tomu, aby úspešne dokončil školu

a stal sa z neho odborník v praxi. Naši absolventi si tak bez problémov nájdu prácu hneď

po škole, niektorí naši žiaci pokračujú rovno na vysokej škole.

Chceš sa presvedčiť, že sme pre teba tá správna voľba? U nás sa nie len naučíš všetko,

čo budeš vo svojej profesii potrebovať, ale tiež získaš skvelú prax, pokojne aj

v zahraničí. A hlavne sa u nás budeš cítiť ako doma.

• Keď hovoria čísla

• hodín praktického vyučovania za štúdium
      • 47%
      • absolventov pokračuje ďalej v štúdiu na vysokých školách
      • je priemerný počet žiakov v triede

• Prečo sme správni parťáci pre tvoje štúdium

• Individuálny prístup

Zakladáme si na tom, že sa venujeme každému žiakovi našej školy. Chceme totiž, aby každý z nich odchádzal zo školy pripravený na život.

• Perspektívny odbor

V dnešnom, rýchlo meniacom sa svete, kde množstvo pracovných pozícií nahrádzajú stroje či umelá inteligencia, má profesia učiteľky v materskej škole stále veľmi veľkú perspektívu. Prečo? Odpovedzme si otázkou: „Dali by ste to najcennejšie, čo máte, vychovávať robotovi?“

• Mimoškolské aktivity

So spolužiakmi sa zúčastníš rôznych kurzov, napríklad lyžiarskeho, plaveckého či kurzu na ochranu života a zdravia, ktoré ti prinesú zážitky, na ktoré budeš spomínať do konca života.

• Sme ako rodina

Tým, že sme malá škola, sa tu všetci poznáme a v celej škole vládne priateľská, rodinná atmosféra.

• Kvalitná prax

Vďaka tomu, že naša škola je zapojená do systému duálneho vzdelávania, budeš mať praxe viac než dosť. Teoretické poznatky si tak hneď vyskúšaš v praxi. Veríme totiž, že dobrou učiteľkou sa nestaneš iba sedením v školskej lavici.

• Štipendijný program

Ďalší benefit duálneho vzdelávania spočíva v tom, že mesačne môžeš získať štipendium až do výšky 50€.

• Chceš byť pani učiteľka?

• Ak sa chceš stať pani učiteľkou či vychovávateľkou, tak sme pre teba tá správna voľba.

Rovnako ako sme boli správnou voľbou pre Stanku :)

Čo o nás hovoria naši absolventi

• Určite túto školu odporúčam. Je jedno či si chlapec alebo dievča, určite ak Ťa baví práca s deťmi, si tvorivý/á, nápaditý/á, vieš zaujať, a hlavne ťa to baví, určite sa prihlás na túto školu. Okrem toho, že sa naučíš super remeslu, spoznáš tam skvelých učiteľov, tak spoznáš nových kamarátov, z ktorými budeš mať úžasný vzťah aj po škole.
      • Moje 4 roky na EBG sa niesli v znamení “šomrania”, no až teraz, na vysokej pedagogickej škole, si uvedomujem, čo všetko ma moja stredná naučila. Aj keď ako študentovi sa mi nepáčila samotná príprava na hodiny a “bifľovanie”, dnes mi to pomáha. Obsah učiva na EBG je podobný tomu na vysokej škole a tak mi príprava na skúšky nezaberá toľko času.

• Táto škola mi dala možnosť nadobudnúť veľa vedomostí, zručností a skúseností. Dala mi priestor rozvíjať sa v rôznych oblastiach, vďaka čomu som prišla na to, čo ma naozaj baví. Zároveň mi dala možnosť sa spoznať s množstvom nových a úžasných ľudí, ktorí mi nikdy nemali problém pomôcť vždy, keď som to potrebovala.

• Žiak nie je nádoba, ktorú treba naplniť, ale fakľa, ktorú treba zapáliť.
      • Carl Rogers