• Expert geniality show

     •  

      Ešte pred vyhlásením výsledkov Valentínskeho volejbalu, sme ocenili aj desiatku šikovných žiačok, ktoré sa zúčastnili celoslovenskej vedomostnej súťaže Expert geniality show. Tejto súťaže sa zúčastnilo 13.836 žiakov zo 663 škôl, pričom sa všetky naše dievčatá umiestnili v prvej 1.500vke. Za to im určite patrí veľký potlesk a gratulácia.

     • Víťazstvo vo Valentínskom volejbalovom turnaji pre 3.B

     • A už máme za sebou aj ďalší (pred) Valentínsky volejbalový turnaj. Najviac sa opäť darilo 3.B a do tretice si vybojovali zlato. V predčasnom finále zdolali 4.B, ktorým ostalo striebro a na bronzovej priečke sa umiestnili prváčky. Napriek sympatickej hre zostali druháčky tentokrát bez medailí. Čerešničkou na torte bol zápas víťaziek turnaja proti kolektívu učiteľov. Aj v tomto zápase sa viac darilo "koralkám" a dokázali prejsť celým turnajovým dňom bez jedinej prehry. Gratulujeme a tešíme sa na Valentín 2021. 

     • 3. miesto pre Matúša

     • 11. 2. sa v Banskej Bystrici podarilo nášmu žiakovi Matúšovi Karolovi z 1.B získať 3. miesto v krajskej olympiáde z nemeckého jazyka. Gratulujeme a tešíme sa :-) Prajeme mu aj naďalej úspešné nemčinovanie a veríme, že v krajskom kole nebol poslednýkrát :-)

     • Hodina pedagogiky v MŠ

     • Piatková hodina pedagogiky bola nezvyčajná. My, žiačky 2.B triedy, sme strávili hodinu v Súkromnej materskej škole EBG. Pripravili sme pre deti rôzne hračky, ktoré sme samé vyrobili. Deti boli nadšené, že sa mohli zahrať s hračkami a my sme boli spokojné, že sme si mohli vyskúšať tvorivú aktivitu a získať spätnú väzbu na svoju tvorbu :-)  

      (kolektív 2.B)

     • Víťazom "vrchnáčikovej" súťaže je 3.B!

     • Ako už iste viete, naša škola na Mikuláša darovala vrchnáčiky postihnutému Jakubkovi Homolovi. Vtedy sme si povedali, že mu pomôžeme opäť, a že nabudúce prinesieme vrchnáčikov oveľa viac. Aj preto hneď od Vianoc začala prebiehať súťaž o to, ktorá trieda nazbiera vrchnáčikov najviac. A aby to bolo zaujímavejšie, súťažilo sa o zaujímavú cenu, ktorú pán riaditeľ prezradil až pri samotnom vyhlasovaní výsledkov. To sa uskutočnilo tesne pred odovzdaním polročných vysvedčení v telocvični našej školy. Zaujímavý súboj sa odohral najmä medzi triedami 1.B a 3.B, kedy sa každým dňom do čela súťaže dostával iný kolektív. Napokon víťazstvo na svoju stranu strhol kolektív tretiačok, ktorý spoločnými silami nazbieral viac než polovicu všetkých vrchnáčikov celej školy, konkrétne 48.529 kusov. 3.B sa môže teda tešiť z výletu do zábavno vzdelávacieho centra Atlantis centre, ktorý jej kompletne uhradí škola. Veríme, že si to tam žiačky a žiak užijú, a že aj naďalej budú zbierať vrchnáčiky, aby pomohli niekomu, ktorý to skutočne potrebuje.  

     • Okresné kolo žiačok SŠ vo florbale

     • V stredu 29.1.2020 sa uskutočnilo okresné kolo žiakov a žiačok SŠ vo florbale, kde našu školu reprezentovala 12tka dievčat. Prvý zápas proti SOŠTaS zvládli dobre a s prehľadom zvíťazili 3:0. V ďalšom zápase narazili na Spojenú školu ŽP z Lopeja, s ktorom diskutabilne prehrali najtesnejším rozdielom 2:1. Napokon nemali šťastie ani v poslednom zápase proti breznianskym gymnazistkám, ktorým podľahli 1:3. Tento rok to teda stačilo na tretie miesto. Tesné prehry mrzia, no za predvedenú hru sa naše baby určite hanbiť nemusia. Vyrovnané zápasy a predvedená hra sú prísľubom do budúcnosti, v ktorej sa nám veríme, bude dariť lepšie.  

     • EBG ala Rokfort

     • Štvrtok sa chodba našej školy zmenila na jednu veľkú jedáleň v štýle Harryho Pottera a "Rokfortu", kde všetci žiaci aj vyučujúci obedujú spoločne. V tento netradičný deň sa podávala fantastická kapustnica a sladučký vianočný punč. Všetkým nám veľmi chutilo a veríme, že sa týmto predvianočným obedom začala jedna milá tradícia :) 

      Deň na to, sa zas telocvičňa premenila na divadlo so stage-om, na ktorom sa predstavili žiačky a žiaci v súťaži EBG má talent. Jednotlivých súťažiacich hodnotila známa a populárna porota na čele s Jarom "Surovým" Slávikom. Víťazstvo v tomto, talentom nabitom ročníku si napokon vybojovali párty babky z 2.B :-) 

      Nie len babky priniesli zábavu a smiech ale aj ostatní účinkujúci, čím vytvorili príjemnú atmosféru a príjemný predsviatočný deň. 

      Viac obrázkov z týchto dvoch netradičných dní nájdete tu: http://bit.ly/ebgmatlnt

     • Mikuláš pri Jakubkovi

     • Mikuláš sa od škôlkarov ponáhľal rýchlo do Priechodu, k maminke a ockovi Kubka Homolu. Kubko sa svojim rodičom narodil po predchádzajúcom neúspešnom tehotenstve, kedy prišli o dievčatko. Na tento svet sa vypýtal nečakane v 31. týždni tehotenstva akútnou sekciou kvôli odtrhnutej diastole v pupočníku. Neskoršími vyšetreniami boli zistené následky nedokysličenia, či už pred akútnou sekciou, resp. pre dlhý pobyt na pľúcnej ventilácii. Kubko napriek neľahkému osudu tvrdo bojuje a nevzdáva sa. Starostlivosť a každodenná rehabilitácia sú veľmi nákladné a preto sme sa rozhodli aspoň troškou pomôcť. Mikuláš spolu s anjelmi priniesol kus Vianočnej atmosféry rodine Homolovej. Priniesol však najmä plné vrece vrchnákov z PET fliaš, ktoré spoločnými silami nazbierali žiaci našej školy, a ktoré prispejú k zlepšeniu zdravia malému Kubkovi. Všetci si to úprimne želáme a so zberom vrchnákov určite neprestaneme, však: “keď veľa malých ľudí na veľa malých miestach, robí veľa malých vecí, svet sa zmení”. Snáď sme práve na Mikuláša svojou troškou prispeli k zmene sveta jedného malého chlapčeka.

     • Mikuláš navštívil škôlkarov

     • Mikuláš zavítal do našej školy aby urobil radosť nie len nám, učiteľom a žiakom ale aj malým škôlkarom zo SMŠ EBG. Po deti do škôlky prišli anjeli, ktorí ich za hudobného sprievodu odprevadili vyzdobenou školou do učebne hudobnej výchovy. Sem po chvíli prišiel medzi ne i dlho očakávaný Mikuláš. Program, ktorý pre deti pripravili anjeliky, vyčarili šťastné úsmevy na detských tvárach a očká rozžiarili balíčky od Mikuláša. Veríme, že sme škôlkarom prispeli ku krajšiemu popoludniu a tešíme sa opäť o rok :-)

     • Radosť rozdávaním rastie :)

     • Tradične na deň Mikuláša, keď neučí a neskúša sa, sa naše ochotníčky opäť rady vybrali do ulíc a potešili sladkosťou i myšlienkou okoloidúcich:) Stretli aj konkurenčného Mikuláša, bratsky si vymenili darčeky a pobrali sa každý svojou cestou rozdávať radosť, aby ďalej rástla:)

     • Dnešné cestovanie v čase

     • Oblečenie, makeup i doplnky ako v roku 1989, štrnganie kľúčmi, pokriky pri nesení transparentov so starými známymi sloganmi, pozeranie videa, riešenie kvízu, spievanie Hoffmanovej Sľúbili... s vďakou v za všetko, čo sa nám dnes už možno zdá samozrejmé.

     • Oktoberfest v slovenskom duchu

     •  

                  Štvrtýkrát sme sa myšlienkami spojili s našou nemeckou centrálou EBG v Magdeburgu a využili skromný časopriestor na to, aby sme sa poďakovali tým, ktorí s nami spolupracujú, sympatizujú alebo sa predstavili tým, ktorí nás chcú spoznať z bližšia.

                  Každý rok sa nesie v špecifickom duchu. Tento rok sme do tradičného nemeckého sviatku vtlačili pečať tradičného slovenského.

      Do výzdoby školy sme okrem vlastných výrobkov žiakov naaranžovali „minimúzeum“ rôznych náradí, častí krojov.

      pohostenie sa postarali žiačky, ich mamky, staré mamy i my – pedagógovia klasickými slovenskými dobrotami, takže nechýbali buchty, jablčníky, pagáčiky, záviny. Hostí obslúžili mladé dievčence v ľudových krojoch.

      Hudobný program potešil malých, mladých, dospelých i seniorov. Tóny slovenských ľudoviek sú veľmi nákazlivé, a tak nečudo, že sme si ich pohmkávali mnohí (možno aj do večera).

      Teória v praxi sa prejavila v pripravených aktivitách pre deti z materskej školy a ŠKD. Niesli sa v duchu ľudovej kultúry: odkresľovanie krížikových vzorov na vyšívanie, vyrábanie jednoduchých záložiek z vlny, prekonávanie prekážkovej dráhy akoby pobehovanie po lese, nenáročné hry na zábavu...

      Ďakujeme všetkým, ktorí prišli a pobudli s nami. Tešíme sa, ak sa nám podarilo premeniť všedný deň na výnimočný. Dovidenia o rok!

     • Októberfest 2019

     • Už tento piatok Vás privíta naša škola, aby ste všetkými zmyslami zažili Októberfest 2019. Tešíme sa na vás :) 

    • Rozvrh
     • Rozvrh

     • Pozrite si alebo vytlačte Váš aktuálny rozvrh. Rozvrh bol naposledy publikovaný: 24. 9. 2022
    • Suplovanie
     • Suplovanie

     • Pozrite si suplovanie a iné každodenné zmeny v rozvrhu. Posledné suplovanie bolo vypublikované: 29. 9. 2022