• Týždeň dobrovoľníctva

     • Po roku opäť naše žiačky v rámci týždňa dobrovoľníctva navštívili špecializované zariadenie Kotva v Brezne, kde jeho obyvateľom tentokrát pomohli s výrobou jesenných dekorácií. 

     • Divadelná Chalupka

     • Opäť po roku sme sa mohli kultúrne obohatiť na jednom z predstavení Divadelnej Chalupky s názvom MORAL INSANITY v réžii Prešovského národného divadla. Monodráma Petra Brajerčíka priniesla na premyslene pripravenej scéne s mnohými symbolmi veľkú výpovednú hodnotu o nerestiach ľudstva ako sú konšpirácie, nenávisť, sebectvo...

      Kiežby nás inscenácia vytvorená na motívy románu Umberta Ecca, ocenená piatimi Divadelnými doskami, povzbudila k láske, altruizmu a správnemu výberu správnych informácií.

     • KOŽAZ 2021 úspešne za nami

     • Od utorka do štvrtka žiačky a žiak tretieho ročníka absolvovali kurz na ochranu života a zdravia. Túra ich zaviedla z Čertovice na chatu M. R. Štefánika, zdolali vrchol Ďumbiera i Chopku, pracovali s mapou, určovali svetové strany, cvičili si obväzovú techniku, strieľali zo vzduchovky, rozoznávali signály CO, spoznávali faunu a flóru a veľa ďalšieho. Najmä však zažili príjemné chvíle, utužili kolektív a to všetko navyše vo fantastickom počasí.

     • Začíname o 8.30 hod.!

     • Slávnostné otvorenie školského roka 2021/2022 pre žiačky denného štúdia, sa uskutoční

      2. septembra 2021 o 8.30 hod. na ihrisku pred budovou školy

       

      Žiadame dodržiavať nasledujúce hygienické opatrenia:

      • v priestoroch školy sa pohybovať len s prekrytím horných dýchacích ciest (rúško, šatka,...)
      • pri vstupe si vydezinfikovať ruky
      • udržiavať odstupy

       

      Slávnostné otvorenie školského roka 2021/2022 pre žiačky pomaturitného štúdia, sa uskutoční 

      2. septembra 2021  o 14.00 hod. v kmeňových učebniach jednotlivých tried:

       

      1.C, 2.E, 2.D - na prízemí

      1.E, 1.D, 2.C - na poschodí

       

      Menné zoznamy žiačok prvého ročníka so zadelením do jednotlivých tried budú vyvesené na vstupných dverách do budovy školy aj na dverách jednotlivých učební.

       

      Do školy vstupujú len žiaci, iným osobám je vstup zakázaný!

      Pred nástupom do školy je potrebné odovzdať v aplikácii EduPage Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti alebo ho priniesť vytlačené (odkaz na stiahnutie vyhlásenia).

       

     • Výsledky 2. kola talentových skúšok

     • Dňa 26.8.2021 sa uskutočnilo druhé kolo talentových skúšok pre pomaturitné štúdium, ktorého výsledky si môžete pozrieť: TU

      Zápis úspešných uchádzačiek sa uskutoční v dňoch 30.8.2021 a 31.8.2021 v čase od 10.00 hod. do 14.00 hod. a tiež dňa 2.9.2021 v čase od 13.00 hod. do 14.00 hod..

      Slávnostné otvorenie školského roka pre žiačky pomaturitného štúdia sa uskutoční dňa 2.9.2021 od 14.00 hod.

     • Záverečné výstupy tretiačok

     • Dnešok sa niesol v znamení záverečných výstupov našich šikovných tretiačok. Aj napriek tomu, že pandemická situácia uplynulých mesiacov nebola praxi naklonená, dievčatá vyrobili krásne edukačné pomôcky a pripravili tvorivé aktivity pre deti MŠ.

     • EBGBR pomáha

     • Na deň detí sme opäť po vyše roku zavítali do Priechodu k Jakubkovi Homolovi. 

      Kubko sa na tento svet vypýtal nečakane v 31. týždni tehotenstva akútnou sekciou kvôli odtrhnutej diastole v pupočníku. Neskoršími vyšetreniami boli zistené následky nedokysličenia, či už pred akútnou sekciou, resp. pre dlhý pobyt na pľúcnej ventilácii. Starostlivosť a každodenná rehabilitácia sú veľmi nákladné a preto sme sa rozhodli aspoň troškou pomôcť a už v minulom školskom roku sme pre Jakubka zorganizovali školskú zbierku vrchnáčikov z PET fliaš. Kvôli pandémii sa nám však nepodarilo vrchnáčiky odovzdať skôr. Za tento pandemický čas sme aspoň nejaké stihli dozbierať a tak sme s vreciami, ktoré zaplnili celý kufor našej EBG dodávky vyrazili za Kubkom presne na deň detí. Náladu mu nevylepšili len plné vrecia vrchnáčikov ale aj naše žiačky, ktoré mu zaspievali veselé pesničky a tým vyčarili úsmev na jeho tvári. Dúfame, že sme opäť svojou troškou prispeli k pozitívnej zmene v živote malého človiečika. A na záver odkaz pre Jakubka: vrchnáky zbierať neprestaneme! ;) 

     • POZOR! Voľné miesta do prvého ročníka

     • Riaditeľ SSOŠP EBG Brezno

      vyhlasuje 2. kolo talentových skúšok 

      Zákonný zástupca žiaka, ktorý nebol prijatý na žiadnu strednú školu v 1.kole prijímacích  skúšok,  má možnosť podať na strednú školu ďalšiu prihlášku do 2. kola prijímacieho konania. Žiak prihlášku dostane na svojej základnej škole.

       

      Talentové skúšky v 2. kole sa uskutočnia 22.06.2021 s kritériami ako v 1. kole.

       

      Bližšie informácie  získate na adrese:

      SSOŠP EBG, Školská 5, Brezno

      https://ebgbr.sk

      info@ebgbr.sk

      +421 948 671 607 – sekretariát školy

     • Keď výkresy rozkvitnú

     • Jar je v plnom prúde a pod rukami našich prváčok, odtláčaním rôznych predmetov a materiálov, rozkvitli voňavé farebné lúky Výtvarná aktivita nielen pre deti materskej školy ;)

     • Improvizácia v literatúre on-line alebo TVORÍM. TEDA. SOM.

     • V spolupráci s Mestskou knižnicou v Brezne prežili 4 naše kočky z 1.B a 2.B 5 dní nadobúdania improvizačných zručností, ktoré, ako samy povedali, využijú nielen pri práci s deťmi. Lektorkou bola pani Monika Necpalová z divadla Thalia teatro.

      A čo hovoria na workshop naše protagonistky?

      Janka: „Určite mi tento workshop dal veľa a hlavne to, že som zistila, že improvizovať sa naozaj dá v každej situácii.“

      Natálka: „Mne to dalo to, že už dokážem komunikovať s cudzími ľuďmi, nerobí mi to žiadny stres. Ja som skôr taký človek, že mám všetko naplánované vopred, čo idem robiť. A tu som ani nevedela, do čoho idem, nevedela som, o čom to bude, takže som to dokázala, som hrdá na seba. Dokážem komunikovať o hocičom s cudzími ľuďmi, ktorých som predtým vôbec nevidela.“

      Lenka: „Workshop mi ukázal, aké je skvelé vychádzať zo svojej komfortnej zóny a púšťať sa aj do aktivít, kde nemám dopredu všetko naplánované do posledného detailu.“

      Miška: „Každý deň sa ako osobnosti tvarujeme a stávame sa lepšími. Vďaka workshopu som zas a znova o level vyššie a prajem to aj všetkým Vám. Workshopy sú tvorené práve pre nás. Nechajme si poradiť a buďme spoločne o niečo múdrejší. Ďakujem za príležitosť byť súčasťou workshopu.“

     • Dni rakúsko-nemeckej kuchyne:)

     • Dni rakúsko-nemeckej kuchyne:)

      Online hodiny sme si spestrili prípravou nemeckých či rakúskych jedál v domácich podmienkach:) ĎAKUJEM šikovným prváčkam, možno aj ich maminkám, že prijali túto výzvu a vylúdili tieto fajnoty:

      Brezel, Sachertorte, deutsche Cremesuppe, Strudel mit Mohn und Kirschen, Dalken, Grießpudding mit Aprikosen, Currywurst mit Kartoffeln, Apfelkuchen, Omas Apfelkuchen, Quarkkuchen, Topfentaschen mit Kaffee, Marmorkuchen, Gemüsesuppe mit Frittaten, Wienerschnitzel und Kartoffelsalat, Weißwurst mit Semmel.

      Guten Appetit:) Dobrú chuť!

      LK

     • Hodina s pánom Hevierom

     • Bolo naším snom stretnúť sa s pánom Hevierom. Slovo dalo slovo a dnes sa to udialo... 2.B sa potešila, že (nielen) o Hájnikovej žene sa čo-to dozvedela. Ďakujeme pánovi Danielovi Hevierovi za nevšedné obohatenie našich všedných dní:)