Katarína Bartošíková
Mgr. Katarína Bartošíková
- vedúca Metodického združenia učiteľov
- vedúca praxe
- triedna učiteľka
- bola školskou koordinátorkou maturitných skúšok
- bola zástupkyňou RŠ SSOŠP EBG pre elokované pracovisko v Žiari nad Hronom
- bola riaditeľkou sociálneho zariadenia pre deti a matky s deťmi
- bola učiteľkou v materskej škole
- študovala na Pedagogickej fakulte UMB v Banskej Bystrici
Učím predmety:
- Pedagogika (PED)
predmet tvorí základ profesijnej prípravy učiteľky materskej školy a vychovávateľky. Poskytuje informácie zo všeobecnej pedagogiky ako základu edukačných vied, predškolskej pedagogiky, pedagogiky voľného času a teórie výchovy ako východiska pre priamu edukačnú prácu s deťmi predškolského a mladšieho školského veku. Obsah je doplnený základnými informáciami o histórii a rozvoji školstva a výchovno-vzdelávacej sústavy na Slovensku a vo svete, pre komplexnejšie vnímanie a pochopenie súčasnej výchovy a vzdelávania.
- Špeciálna pedagogika (SPE)
predmet je zaradený do bloku povinných odborných vyučovacích predmetov. Nadväzuje na predmety pedagogika a psychológia a spolu s nimi je východiskom pedagogickej praxe. Špeciálna pedagogika má poskytnúť žiakom základnú orientáciu v špeciálnopedagogickej oblasti tak, aby boli pripravení vstupovať do kontaktu, komunikovať, pracovať s postihnutými a narušenými deťmi predškolského veku a s deťmi a mládežou v zariadeniach výchovy mimo vyučovania.
- Úvod do sveta práce (USP)
predmet poskytne žiakom základné vedomosti o formách a nástrojoch politiky zamestnanosti a trhu práce, žiaci sa naučia základnej orientácii na pracovnom trhu. Predmet vedie žiakov k aktívnemu a efektívnemu postupu pri hľadaní pracovného miesta po ukončení strednej školy Predmet vedie žiakov k tomu, aby základné komunikačné spôsobilosti a personálne vzťahy budovali na základe tolerancie, aby získali a osvojili si teoretické vedomosti v uvedených oblastiach. Úvod do sveta práce je medzipredmetovo naviazaný na vyučovacie predmety sociológia, občianska náuka, právna náuka a administratíva a korešpondencia.
- Občianska náuka (OBN)
je predmet, prostredníctvom ktorého študenti nadobúdajú vedomosti o histórii a štruktúre politických inštitúcií, sú vedení k záujmu o účasť na politickom živote, k viere v základné hodnoty spoločnosti. Predmet oboznamuje študentov so základmi vybraných spoločenských vied dôležitých pre ich orientáciu v etických, estetických, psychologických, sociálno-právnych, politických a filozofických otázkach a vedie ich k poznávaniu seba a druhých, k pochopeniu vzájomných vzťahov medzi jednotlivcom a spoločnosťou v duchu demokracie, slobody a humanity. Predmet sa významnou mierou podieľa na mravnom občianskom a intelektuálnom rozvoji študentov, posilňuje ich všeobecné vzdelanie a prispieva k ich príprave na život.