• PaedDr. Martina Bolfová

Študovala som na PU v Prešove, na fakulte FHPV a FF, konkrétne aprobáciu pedagogika a náuka o spoločnosti. Po ukončení štúdia som pracovala ako učiteľka v MŠ a vychovávateľka v ŠKD. Neskôr som svoje hobby cestovanie prepojila s prácou v zahraničí, kde som aj žila.

V súčasnosti vyučujem na EBG tieto predmety :

• Prax  /PRX/

Je neodmysliteľná súčasť prípravy budúcej učiteľky/vychovávateľky, ktorá spája nadobudnuté teoretické poznatky a didaktické zručnosti. Prax vytvára priestor pre samostatné tvorivé pôsobenie. Praktické vyučovanie sa realizuje formou odbornej priebežnej a odbornej súvislej praxe, kde sú zahrnuté zložky  hudobnej, výtvarnej, telesnej, literárno-jazykovej a dramatickej výchovy.

• Tvorivá dramatika /TVD/

Poskytuje žiakom priestor na sebavyjadrenie a rozvoj fantázie. Ide o tvorivý proces, v ktorom sa konaním učíme rozumieť sebe i druhým, učíme sa prostredníctvom zážitku. TVD predstavuje systém hier a cvičení zameraných na komplexný rozvoj detskej osobnosti.

• Občianska náuka /OBN/

Poskytuje všeobecné vzdelanie, pričom vytvára a rozvíja sociálne a občianske vedomie žiakov, učí  ich demokraticky myslieť a konať, poznávať svoje práva a povinnosti ako aj obhajovať práva druhých. Zároveň umožňuje pochopiť ekonomický život spoločnosti a vedie  k aktívnej občianskej angažovanosti.