• Martin Fačko DiS. art.

Ako 8 ročný som začal navštevovať Základnú umeleckú školu v Brezne, kde som pod vedením učiteľa Mariana Holbu v roku 2009 zabsolvoval prvý cyklus štúdia. Hudby som sa nevzdal ani po ukončení ZUŠ a rozhodol som sa pokračovať v štúdiu na Konzervatóriu Jána Levoslava Bellu v Banskej Bystrici, kde sa ma ujal profesor Mgr. art. Jozef Vohár. Po šiestich rokoch som úspešne ukončil štúdium na tejto škole Absolventským koncertom. Od roku 2012 som začal pôsobiť ako učiteľ gitary na Základnej umeleckej škole vo Valaskej. Neskôr, v roku 2017, som nastúpil ako učiteľ hudobného nástroja – gitara, na Súkromnú strednú odbornú školu pedagogickú EBG v Brezne. Aj napriek práci som sa rozhodol povýšiť svoje vzdelanie a tak som v roku 2020 úspešné ukončil Atestačné štúdium. Popri mojej práci sa rád venujem počítačom a počítačovej technike.

• Hra na hudobný nástroj - gitara (HHN)

​​​​​​​​​​​​​​V tomto predmete sa spolu so žiakmi snažíme naučiť, ako si zahrať harmonický doprovod k spevu či už akordami alebo hru vybrnkávaním. Okrem akordov sa učíme ako použiť teoretické poznatky, získané na metodike hudobnej výchovy, priamo v hre na gitare.