• Komplimenty v akcii

• Spoločenská miestnosť v DD a DSS Hron v Dubovej sa zaplnila komplimentmi, smiechom a obojstranným nadšením. Ďakujeme Dianke, Lucke i Natálke, že ponúkli seniorom kus svojho srdca.

• Deň komplimentov

• Dnes je Deň komplimentov a tabuľu prianí sme vymenili za veeeeeľa pekných vyznaní. Každému dobre padne, keď ho pochvália

• Naše nemecké olympioničky

• Dnes sa šikovnice Miška a Stelka vybrali zmerať si sily do okresného kola olympiády z nemeckého jazyka. Tešíme sa, že zvládli všetky nástrahy a obe postupujú vo svojej kategórii do krajského kola. Nech sa im darí ;)

• U logopedičky

• Naše druháčky na metodike literárnej a jazykovej výchovy zažili atmosféru logopedickej ambulancie, kde si vyskúšali napríklad aj nácvik správnej výslovnosti hlásky "L". Ďakujeme pani logopedičke za množstvo zaujímavých informáci.

• Vianočný koncert žiakov EBG ZRUŠENÝ

• Na základe stanoviska Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Banská Bystrica, ktorý vzhľadom na zhoršenú epidemiologickú situáciu vo výskyte respiračných ochorení na našej škole odporučil prerušiť výchovno-vzdelávací proces v termíne od 20.12.2022 do 22.12.2022 nakoľko k 19.12.2022 je v našej škole prekročená hranica chorobnosti respiračných ochorení 20% (chorobnosť 37%).

Z uvedeného dôvodu sa Vianočný koncert plánovaný na dňa 20.12.2022 od 16.00 hod. v telocvični školy neuskutoční a bude ZRUŠENÝ!

Za pochopenie ďakujeme.

• Vianočný volejbal

• Nedalo sa odolať zápalu žiačok pomaturitného štúdia, keď prišli s nápadom zahrať si Vianočný volejbalový turnaj. Povieme Vám, bola to pecka. Krásne napínavé súboje, zápal a túžba po víťazstve v úžasnej priateľskej atmosfére za elektrizujúceho skandovania fanúšičiek a to všetko s charitatívnym rozmerom. Pohár pre víťaza si vybojoval kolektív 2.E, no víťazmi sa stali všetci.

Ďakujeme organizačnému tímu, všetkým hráčkam, roztlieskavačkám. Dovidenia pri volejbale o rok ;)

• Mikulášska noc

• Zmena je život...a tak sme v škole boli i v noci... Hľadanie Mikulášskeho pokladu, sladká waflová večera, disko v telocvični, film v triede, rozprávka na dobrú noc, čerstvé rožky na raňajky...

O čo kus rozbití na druhý deň, o to kus viac šťastní.

• Krabičky plné lásky

• Keďže vieme, že radosť rozdávaním rastie, stali sme sa aj my kvapkou v mori lásky, aby sme potešili našich drahých seniorov v blízkom okolí. Ďakujeme všetkým našim školským darcom, baličkám i našej bývalej žiačke Evke Škorvánekovej za milú spoluprácu.

• Ochrana prírody očami študentov

• je názov projektu do ktorého sme sa zapojili v októbri.

Úlohou našich výskumných tímov bolo navštíviť sedem prírodných rezervácií či chránených areálov /číslami vyznačených v mapke/. V nich sme monitorovali výskyt chránených, vzácnych alebo inak zaujímavých rastlín, živočíchov i neživej prírody. Následne sme vypracovali brožúrku, kde sme naše pozorovania a zistenia zosumarizovali. Samozrejme ako už z názvu projektu vyplýva, sme pridali vlastný pohľad na potrebu ochrany jednotlivých chránených území i prírody ako takej. Veríme, že sme mohli aspoň takouto malou troškou prispieť k povedomiu o chránených územiach v našom okolí a o potrebe ich ochrany pre ich zachovanie budúcim generáciám.

• Aj EBG vie koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

• Milé naše žiačky, milý náš žiak, milé žiačky pomaturitného štúdia, milí rodičia, milé kolegyne a milí kolegovia:)

Opäť po roku s radosťou prijímame možnosť zapojiť sa do akcie Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok.
            Stačí, ak v priebehu tohto týždňa donesiete do školy niečo, čo je uvedené na priloženom plagátiku a odovzdáte to do krabice na to určenej (pri chillout zóne).
            Bude super, ak doma nájdete aj prázdnu krabicu od topánok, prípadne vianočný baliaci papier. V piatok podelíme donesené darčeky podľa pokynov organizátorov do krabičiek a v pondelok ich odnesieme do cukrárne.
            RADOSŤ ROZDÁVANÍM RASTIE. Nech sa vďaka nám potešia mnohí seniori:)

Lívia Kupcová

• Burza stredných škôl

• Najbližší týždeň, t.j. 21. - 25.11.2022 bude prebiehať burza stredných škôl BBSK, kde na svoju prezentáciu dostane priestor každá stredná škola v kraji.

Naša SSOŠP EBG Brezno sa predstaví v STREDU od cca 16.30 hod., tak ak ťa zaujíma ako to u nás vyzerá nezabudni byť ONLINE.

Tešíme sa na teba :)

• Imatrikulácie

• Za sebou majú svoj veľký deň už aj prváčky. V stredu im druháčky pripravili imatrikulácie a takto sme ich oficiálne privítali v našej EBG rodine. Smiechu bolo viac než dosť, tak nech sa im v podobne veselom duchu u nás darí celé 4 roky.

A ako veselo na "EBG KABU 2K22" bolo si môžete pozrieť aj vo videu nižšie.

• Nech 17. november 1989 stále ožíva

• Aj vďaka filmu Osmy sme sa mohli vrátiť v čase, zaspomínať si na to, čo bolo a skúsili byť vďační za tých, ktorí nežne bojovali za to, aby sme mohli žiť slobodne.

• Deň povolaní

• Bolo nám potešením predstaviť na ZŠ v Čiernom Balogu povolania, ktoré vtiahli naše študentky zo základnej školy k nám na EBGečku. Nika, Sofka, Dianka a Lucka sa hier s deťmi zhostili ohromne aktívne.