• NAŠE ÚSPECHY V RAKETOVÝCH ŠPORTOCH

     •    Najskôr sa uskutočnili majstrovstvá kraja v bedmintone, kde si svoju premiéru odkrútili a okres Brezno reprezentovali žiačky našej EBG Brezno. Vo Zvolene nás reprezentovali Viktória Toráňová a Zuzana Vrbiarová, ktorým tesne ušiel postup medzi štvoricu najlepších. Keďže sa hralo "pavúkovým" systémom bolo z toho nakoniec siedme miesto. Určite to však bola skvelá skúsenosť a veríme, že aj motivácia do ďalšej práce.

         Neskôr sa na Gymnáziu J. Chalupku v Brezne uskutočnilo okresné kolo žiačok SŠ v stolnom tenise, kde nás reprezentovali: Katka Krupová, Viktória Flašková, Kamila Kubaliakova a Zuzka Majchútová. Darilo sa im výborne a po dvoch rokoch druhých miest, opäť získali pre naše farby zlato a postup do krajského kola.

      Gratulujeme!

     • Karneval v SMŠ

     • Február je tradične mesiacom osláv, karnevalov a zábav. Žiačky našej školy každoročne organizujú karneval pre deti zo Súkromnej materskej školy EBG. Ani teraz tomu nebolo inak. Pre deti bol pripravený pestrý program, ktorý začal tradičným predstavovaním masiek. Súťaže striedali tanečné kolá, spev piesní detské riekanky, masky tancovali a bavili sa. Deti žiačky odmenili svojou spokojnosťou, veselým smiechom a potleskom. Ich aktivitu žiačky ocenili diplomom, balónom, sladkosťami a chutným muffinom.

                                                                                                                                                                      Kolektív 3.B

     • Expert geniality show

     •  

      Ešte pred vyhlásením výsledkov Valentínskeho volejbalu, sme ocenili aj desiatku šikovných žiačok, ktoré sa zúčastnili celoslovenskej vedomostnej súťaže Expert geniality show. Tejto súťaže sa zúčastnilo 13.836 žiakov zo 663 škôl, pričom sa všetky naše dievčatá umiestnili v prvej 1.500vke. Za to im určite patrí veľký potlesk a gratulácia.

     • Víťazstvo vo Valentínskom volejbalovom turnaji pre 3.B

     • A už máme za sebou aj ďalší (pred) Valentínsky volejbalový turnaj. Najviac sa opäť darilo 3.B a do tretice si vybojovali zlato. V predčasnom finále zdolali 4.B, ktorým ostalo striebro a na bronzovej priečke sa umiestnili prváčky. Napriek sympatickej hre zostali druháčky tentokrát bez medailí. Čerešničkou na torte bol zápas víťaziek turnaja proti kolektívu učiteľov. Aj v tomto zápase sa viac darilo "koralkám" a dokázali prejsť celým turnajovým dňom bez jedinej prehry. Gratulujeme a tešíme sa na Valentín 2021. 

     • 3. miesto pre Matúša

     • 11. 2. sa v Banskej Bystrici podarilo nášmu žiakovi Matúšovi Karolovi z 1.B získať 3. miesto v krajskej olympiáde z nemeckého jazyka. Gratulujeme a tešíme sa :-) Prajeme mu aj naďalej úspešné nemčinovanie a veríme, že v krajskom kole nebol poslednýkrát :-)

     • Hodina pedagogiky v MŠ

     • Piatková hodina pedagogiky bola nezvyčajná. My, žiačky 2.B triedy, sme strávili hodinu v Súkromnej materskej škole EBG. Pripravili sme pre deti rôzne hračky, ktoré sme samé vyrobili. Deti boli nadšené, že sa mohli zahrať s hračkami a my sme boli spokojné, že sme si mohli vyskúšať tvorivú aktivitu a získať spätnú väzbu na svoju tvorbu :-)  

      (kolektív 2.B)

     • Víťazom "vrchnáčikovej" súťaže je 3.B!

     • Ako už iste viete, naša škola na Mikuláša darovala vrchnáčiky postihnutému Jakubkovi Homolovi. Vtedy sme si povedali, že mu pomôžeme opäť, a že nabudúce prinesieme vrchnáčikov oveľa viac. Aj preto hneď od Vianoc začala prebiehať súťaž o to, ktorá trieda nazbiera vrchnáčikov najviac. A aby to bolo zaujímavejšie, súťažilo sa o zaujímavú cenu, ktorú pán riaditeľ prezradil až pri samotnom vyhlasovaní výsledkov. To sa uskutočnilo tesne pred odovzdaním polročných vysvedčení v telocvični našej školy. Zaujímavý súboj sa odohral najmä medzi triedami 1.B a 3.B, kedy sa každým dňom do čela súťaže dostával iný kolektív. Napokon víťazstvo na svoju stranu strhol kolektív tretiačok, ktorý spoločnými silami nazbieral viac než polovicu všetkých vrchnáčikov celej školy, konkrétne 48.529 kusov. 3.B sa môže teda tešiť z výletu do zábavno vzdelávacieho centra Atlantis centre, ktorý jej kompletne uhradí škola. Veríme, že si to tam žiačky a žiak užijú, a že aj naďalej budú zbierať vrchnáčiky, aby pomohli niekomu, ktorý to skutočne potrebuje.  

     • Okresné kolo žiačok SŠ vo florbale

     • V stredu 29.1.2020 sa uskutočnilo okresné kolo žiakov a žiačok SŠ vo florbale, kde našu školu reprezentovala 12tka dievčat. Prvý zápas proti SOŠTaS zvládli dobre a s prehľadom zvíťazili 3:0. V ďalšom zápase narazili na Spojenú školu ŽP z Lopeja, s ktorom diskutabilne prehrali najtesnejším rozdielom 2:1. Napokon nemali šťastie ani v poslednom zápase proti breznianskym gymnazistkám, ktorým podľahli 1:3. Tento rok to teda stačilo na tretie miesto. Tesné prehry mrzia, no za predvedenú hru sa naše baby určite hanbiť nemusia. Vyrovnané zápasy a predvedená hra sú prísľubom do budúcnosti, v ktorej sa nám veríme, bude dariť lepšie.