• EBG ala Rokfort

     • Štvrtok sa chodba našej školy zmenila na jednu veľkú jedáleň v štýle Harryho Pottera a "Rokfortu", kde všetci žiaci aj vyučujúci obedujú spoločne. V tento netradičný deň sa podávala fantastická kapustnica a sladučký vianočný punč. Všetkým nám veľmi chutilo a veríme, že sa týmto predvianočným obedom začala jedna milá tradícia :) 

      Deň na to, sa zas telocvičňa premenila na divadlo so stage-om, na ktorom sa predstavili žiačky a žiaci v súťaži EBG má talent. Jednotlivých súťažiacich hodnotila známa a populárna porota na čele s Jarom "Surovým" Slávikom. Víťazstvo v tomto, talentom nabitom ročníku si napokon vybojovali párty babky z 2.B :-) 

      Nie len babky priniesli zábavu a smiech ale aj ostatní účinkujúci, čím vytvorili príjemnú atmosféru a príjemný predsviatočný deň. 

      Viac obrázkov z týchto dvoch netradičných dní nájdete tu: http://bit.ly/ebgmatlnt

     • Mikuláš pri Jakubkovi

     • Mikuláš sa od škôlkarov ponáhľal rýchlo do Priechodu, k maminke a ockovi Kubka Homolu. Kubko sa svojim rodičom narodil po predchádzajúcom neúspešnom tehotenstve, kedy prišli o dievčatko. Na tento svet sa vypýtal nečakane v 31. týždni tehotenstva akútnou sekciou kvôli odtrhnutej diastole v pupočníku. Neskoršími vyšetreniami boli zistené následky nedokysličenia, či už pred akútnou sekciou, resp. pre dlhý pobyt na pľúcnej ventilácii. Kubko napriek neľahkému osudu tvrdo bojuje a nevzdáva sa. Starostlivosť a každodenná rehabilitácia sú veľmi nákladné a preto sme sa rozhodli aspoň troškou pomôcť. Mikuláš spolu s anjelmi priniesol kus Vianočnej atmosféry rodine Homolovej. Priniesol však najmä plné vrece vrchnákov z PET fliaš, ktoré spoločnými silami nazbierali žiaci našej školy, a ktoré prispejú k zlepšeniu zdravia malému Kubkovi. Všetci si to úprimne želáme a so zberom vrchnákov určite neprestaneme, však: “keď veľa malých ľudí na veľa malých miestach, robí veľa malých vecí, svet sa zmení”. Snáď sme práve na Mikuláša svojou troškou prispeli k zmene sveta jedného malého chlapčeka.

     • Mikuláš navštívil škôlkarov

     • Mikuláš zavítal do našej školy aby urobil radosť nie len nám, učiteľom a žiakom ale aj malým škôlkarom zo SMŠ EBG. Po deti do škôlky prišli anjeli, ktorí ich za hudobného sprievodu odprevadili vyzdobenou školou do učebne hudobnej výchovy. Sem po chvíli prišiel medzi ne i dlho očakávaný Mikuláš. Program, ktorý pre deti pripravili anjeliky, vyčarili šťastné úsmevy na detských tvárach a očká rozžiarili balíčky od Mikuláša. Veríme, že sme škôlkarom prispeli ku krajšiemu popoludniu a tešíme sa opäť o rok :-)

     • Radosť rozdávaním rastie :)

     • Tradične na deň Mikuláša, keď neučí a neskúša sa, sa naše ochotníčky opäť rady vybrali do ulíc a potešili sladkosťou i myšlienkou okoloidúcich:) Stretli aj konkurenčného Mikuláša, bratsky si vymenili darčeky a pobrali sa každý svojou cestou rozdávať radosť, aby ďalej rástla:)