• OZNAM PRE MATURANTOV

• Termín na odovzdanie záverečnej, maturitnej práce je 8.4.2021. Do tohto termínu zašlite vypracovanú prácu v PDF formáte e-mailom svojmu konzultantovi.
            Konzultant vám v termíne do 22.4.2021 zašle vypracovaný posudok s hodnotením záverečnej práce. Toto hodnotenie budete mať uvedené na maturitnom vysvedčení v časti praktickej maturitnej skúšky. V prípade, že nebudete s hodnotením súhlasiť, môžete požiadať o obhajobu svojej záverečnej práce pred maturitnou komisiou.
            Vytlačenú a zviazanú prácu odovzdáte následne pri preberaní maturitného vysvedčenia. Termín vám oznámi triedny učiteľ.

• Ďalšia zastávka ANTIKA

• Prváčky sa zoznámili s klasickými antickými slohmi Tradičné architektonické prejavy nadobudli novú funkciu a niektoré aj novú hlavicu.

• Divadielko KAMIŠIBAI

• Kde bolo, tam bolo, bolo raz divadielko Kamišibai... Ešte ste o tom nepočuli? Radi Vám ho predstavíme krátkym videom, keď sa vrátime do školy 😊 Zatiaľ si pozrite pozadia do divadielka, ktoré vyrobili naše šikulky z 3.B 😊

• Online metodika výtvarnej výchovy

• Ani metodika výtvarnej on-line nemusí byť nuda

Štvrtáci sa zapojili do 15 minútovej výzvy, inšpirovanej galerijnou pedagogikou a netradične sa zahrali s formou výtvarného diela, v znamení čo dom dal. Obsah diela ostal nezmenený.

Tak na zdravie alebo dobrú chuť!

• Reportáž z MOM

• Do publicistického štýlu patrí aj reportáž. Teória sa premietla do praxe a tak Vám predstavujeme reportérku Lili v priamom prenose.

• Daj rôzne ponožky na nôžky :)

• Deň ponožkovej výzvy 2021 online. Sme radi, že aspoň takto sme mohli vyzdvihnúť jedinečnosť ľudí s downovým syndrómom:) Kiežby sme boli všetci takí radostní ako oni:)

• 1.B v Egypte

• Cesta dejinami umenia pokračuje, tentokrát zastávka Egypt. Objavili sme jeho pamiatky a vyskúšali sme výtvarnú aktivitu vhodnú pre deti MŠ či ŠKD - egyptský šperk

• Návrat 4.B do školy

• Na tlačovej besede zo dňa 3.2.2021 informoval minister školstva vedy výskumu a športu Branislav Gröhling, že od pondelka 8.2.2021 sa začne s postupným otváraním škôl a školských zariadení. Pre žiakov našej školy to znamená nasledovné:

• žiaci 4.B nastúpia na prezenčnú formu vyučovania od 8.2.2021 od 7.45 hod.,
            • žiaci ostatných tried budú pokračovať v dištančnom vyučovaní podľa platného rozvrhu.

Žiakov maturitného ročníka zároveň informujeme, že v budove našej školy je zriadené mobilné odberné miesto. Toto bude pre vás dostupné v pondelok 8.2.2021 v čase od 7.15hod., kde vás zdarma otestujú a následne s negatívnym testom vstupujete do školy a zúčastňujete sa prezenčného vyučovania. Samozrejme, je možné sa tiež preukázať negatívnym testom z iného MOM, nie starším ako 7 dní.

Návrat do škôl 2021 - aktualizovaný k 8.2.2021

Mobilné odberné miesto je prístupné aj pre verejnosť s možnosťou bezplatného testovania v čase od 08.00 hod. do 17.00 hod., s posledným odberom o 16.30 hod. a obednou prestávkou od 12.00 hod. do 13.00 hod.. Posledný odber pred obednou pauzou je o 11.45 hod..

• Od 1.2.2021 pokračujeme v režime ako doteraz

• Na základe rozhodnutia konzília epidemiológov budú od 1. februára 2021 materské školy a školské kluby detí pokračovať tak ako v súčasnosti. Oznámil to na tlačovom brífingu minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling.

V dištančnom vyučovaní teda pokračujeme naďalej aj na EBG. O prípadných zmenách vás budeme informovať na stránkach školy.

FOTO: TASR

• Drogy očami IG influencera

• Hosťom Juraja Šimka v relácii “Opýtaj sa hviezdy” je influencer Fero Joke, ktorý dosahuje veľké úspechy na sociálnych sieťach. “Zabúdame na to, čo bude po užití drogy, chceme žiť tu a teraz, ale nemyslíme na to, čo môže nastať potom,” myslí si Fero Joke a s úsmevom vyzýva mladú generáciu: “Piť alkohol a fajčiť vôbec nie je sexi, nerobte to!

Pre zhliadnutie videa kliknite na odkaz nižšie

• Okresné kolo olympiády v nemeckom jazyku

• 20. januára sa po prvýkrát konalo okresné kolo olympiády v NEJ elektronicky. Zapojili sa doň dve naše žiačky, Mirka Meškanová a Simonka Brenkusová, obe zo 4.B. Tešíme sa, že postúpili do krajského kola. Nech sa im darí aj naďalej a nech ich to baví :)

• Oznam pre žiačky pomaturitného štúdia

• Oznamujeme žiačkam druhého ročníka pomaturitného štúdia, že losovanie tém záverečných prác k praktickej časti maturitnej skúšky sa uskutoční online, dňa 28.1.2021 cez platformu google meet. Žiačky 2.D triedy začnú s losovaním o 15.00 hod. a žiačky 2.E triedy o 16.00 hod.. Link do webinárovej miestnosti vám bude zaslaný 24 hodín pred losovaním cez edupage.